Kudy k nám

Existuje několik možností, jak se dostat do broumovského kláštera.

Dobročinný večer pro Broumovsko

3. 6. 2022 | Společenský večer s aukcí, rautem a ochutnávkou vín

více info >

Vinum et Cetera

4. 6. 2022 | Veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR

více info >

Olga Paštéková: Mezisvěty

Výstava v Dětské galerii Lapidárium

více info >

Kniha v době středověku

nové vzdělávací programy pro školy

více info >

Za poklady Broumovska

Festival klasické hudby, koncerty po celé léto

více info >

Broumovský klášter se nachází v malebné krajině plné pískovcových skal, přibližně 20 Km od Adršpachu a Teplic nad Metují, proto doporučujeme zkombinovat prohlídku kláštera s návštěvou skalních měst a dalších krás na Broumovsku.

Pokud se chystáte do Broumova na jednodenní výlet, můžete se k nám dostat vlakem, autobusem i autem.

Vlakem:
Vlaková stanice se nachází přímo ve měste Broumově. Od ní se stačí vydat k hlavní silnici, poté vpravo do kopce a přes náměstí do pravého horního rohu, kde se ulicí dostanete přímo ke klášteru.

Vlak přijíždí do Broumova přes den každou hodinu. Doporučujeme rychlík z Prahy přes Poděbrady, Nymburk a Hradec Králové s přestupem se Starkoči, který přijíždí i odjíždí každou sudou hodinu.

Autobusem:
V Broumově se nacházejí tři autobusové zastávky: Městský úřad, Hotel Veba a hlavní autobusové a vlakové nádraží a v průběhu dne přijíždí a odjíždí z Broumova několik desítek autobusů, které nějčastěji směřují do Náchoda, Hradce Králové, ale nejdeme i přímé linky do Prahy.

Autem:
Od Prahy: pokud vyrazíte k nám a jste z okolí Prahy, vydejte se po dálnici D11 do Hradce Králové, dále pokračujte po silnici E67, která Vás dovede do Náchoda a z něho vede komunikace 303 až do Broumova.

Od Brna: jste-li z okolí Brna, vydejte se po silnci E461 vedoucí do Svitav, poté po silnici E442, která Vás dovede do Hradce Králové a dále pokračujete jako v předchozí variantě.

Od Hradce Králové: vydejte se po rychlostní silnici E67 přes Jaroměř do Náchoda a odtud po komunikaci 303 až do Broumova. Nejbližší parkoviště pro osobní automobily se nachází před vjezdem na náměstí a u klášterní zahrady. Jedná se o veřejné parkoviště, které je zdarma.

Najdete nás na následující adrese, která slouží i jako poštovní doručovací adresa pro veškerou korespondenci, včetně korespondence obchodní:

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov
Klášterní 1
550 01 Broumov

Mapa cesty do kláštera

 

Sdílejte na