Aktuality, zajímavosti...

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

8. 8. 2016 - HRA-NIC-e má za sebou další tři, tentokrát prázdninové reprízy – dvě ve Dřevníku broumovského kláštera a jednu na přehlídce amatérského divadla Jiráskův Hronov. Na začátku srpna také byla v klášterní Kreslírně za přítomnosti tvůrců a herců pokřtěna kniha HRA-NIC-e s komentáři autorky a dramaturgyně Renaty Putzlacher. Knihu je možné zakoupit za 129 Kč v klášterní kavárně Café Dientzenhofer nebo v Informačním centru na náměstí v Broumově. Zájemcům můžeme knihu zaslat také na dobírku. 

8. 7. 2016 -  Blíží se křest knihy! Kdo by chtěl poznat autory této divadelní inscenace a vyslechnout si vyprávění o HRA-NIC-i, bude mít možnost v pondělí 1. srpna, kdy se bude v Kreslírně broumovského kláštera od 18 hodin konat křest knihy HRA-NIC-e za přítomnosti autorky knihy Renaty Putzlacher, režiséra hry Radovana Lipuse a herců, v jejichž podání zazní pasáže z nové publikace, ale také scénky z divadelní inscenace a písně, které jsou nedílnou součástí hry. Renata Putzlacher přečte i úryvky ze své čerstvě vydané knihy "V kavárně Avion, která není", v níž se zmiňuje i o Broumově a HRA-NIC-i. 

18. 3. 2016 - Sice se už pomalu rýsují další reprízy inscenace HRA-NIC-e, ale pokud by se někomu stýskalo, může se na své oblíbené herce přijet podívat na jejich domovskou scénu. Například Zdeňka Trčálka neboli Emericha Ratha, je možné vidět hned v devíti inscenacích Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kde ho 30. 4. 2016 také čeká první česká premiéra inscenace podle světového bestselleru Kniha o hřbitově v režii Jakuba Macečka, v níž ztvární hlavní roli. Tragikomický příběh slabomyslného Samka Táleho, který svým bezprostředním pohledem nastavuje zrcadlo naší společnosti, slibuje rozhodně nevšední zážitek.

Sdílejte na