Divadelní projekt HRA-NIC-e hledá nadšené amatérské herce do hry o Broumovsku

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

6. května 2015 - Nové hudebně-divadelní představení HRA-NIC-e, nejen o historii broumovského regionu, hledá amatérské herce a hudebníky, kteří by měli zájem spolupracovat s divadelními profesionály.  Hru připravují přední čeští tvůrci: režisér Radovan Lipus, scenáristka Renata Putzlacher a scénograf Šimon Caban.

Představení HRA-NIC-e, v němž kromě dobové hudby zazní také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala, bude vyprávět o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Bude také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě profesionálních tvůrců se budou na představení podílet i místní amatérští herci. První setkání zájemců s tvůrci se uskuteční 15. května v 16 hodin v sále Dřevník v klášterní zahradě.

„Do připravované hry přijmeme hudebníky, herce a herečky ve věku 15 – 70 let. Pokud máte rádi divadlo, historii, hudbu, baroko, a především Broumovsko, neváhejte se na naši výzvu přihlásit. Zkušenosti s divadlem, hra na hudební nástroj či jiné dovednosti jsou výhodou, ne však podmínkou. Všichni zájemci jsou očekáváni 15. května 2015 v 16:00 hodin v sále Dřevník klášterní zahrady v Broumově, kde získají více informací a dohodnou se na svém případném angažmá. Pokud přemýšlíte o účasti, počítejte s hereckou dovolenou v Broumově v druhé polovině srpna,“ říká k projektu organizátorka Zuzana Rainová.

Režie HRA-NIC-e se ujme Radovan Lipus, režisér Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Scénu navrhne Šimon Caban, který působí v Národním divadle a na karlovarském filmovém festivalu. Scénář zajišťuje dramaturgyně polské scény Těšínského divadla Renata Putzlacher, která dodává: „Ze své poslední návštěvy broumovského kláštera při příležitosti otevření nového sálu Dřevník a celé rekonstruované klášterní zahrady veřejnosti jsem si dovezla spoustu zážitků. Prostor kláštera byl pro mě pokaždé velkou inspirací, což by na připravovaném  textu mělo být určitě znát. Jsem si jistá, že toto duchovní místo podpoříme a vyzdvihneme jeho monumentalitu. Broumovští mají být na co pyšní.“ Projekt vzniká za podpory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. 

Sdílejte na