Ohlasy, média, recenze

Adventní, Vánoční a Silvestrovské prohlídky


více info >

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

- Záznam živého vysílání Radiokavárny ČRo HK s režisérem Radovanem Lipusem a autorkou Renatou Putzlacher ZDE.
- recenze Štěpánky Tůmové z Mf Dnes ZDE
- rozhovor ČRo Dvojky s Janem Školníkem, o Broumovsku, klášteře i HRA-NIC-i ZDE.
- rozhovor s Radovanem Lipusem na webu Scéna.cz ZDE.
- Ostravské zajímavosti z regionu ZDE
- recenze Aleny Zemančíkové v Deníku Referendum ZDE. 

Ohlasy diváků:

... Představení bylo báječně osvěžujícím zážitkem, který obsahoval úplně všechno a navíc "to všechno" spolu skvěle ladilo. Na začátku byla trochu znát nervozita, ale ta velmi rychle zmizela a pak už si to, myslím, užívali herci a my přihlížející rovněž. Je to tak úžasně dynamické, plné symbolů, zkratek , přitom tak jasné a "čtecí", plné pohybu, oživené zpěvem, že se divák ani na chvíli nenudí.Pro místní zejména to musí být ještě větší zážitek, protože ta místa a lidi znají a mají v krvi. Také jsem tam potkala hodně známých  a byla to všechno moc milá setkání, včetně pana Školníka :-) (zmínka o  něm a firmě Hobra byla velmi příjemnou formou "reklamy", která je v tomto případě spíše poděkováním jeho bohulibým aktivitám). Tomu představení nescházel úžasný humor, mě ale skoro k slzám dojala scéna v druhé polovině - zpěv matky chovající v náručí své dítě a reakce otce po jejich zmizení - tahle scéna vyjádřila celou zrůdnost jakýchkoli konfliktů. Tohle jediné představení bylo lepší než celé roční předplatné v Kostelci na Rabštejně! Ještě jednou moc díky za všechny nádherné zážitky... Ivana Č. 

...ještě jednou děkuji za pozvání do Broumova a příležitost prožít poslední chvíle prázdnin v nádherném prostředí, korunovanou zážitky z divadelního představení...všichni jsme ti/vám fandili a drželi palce a všechno dopadlo úžasně...mám z tebe/vás radost...!  Nina M.

...takové divadlo má SMYSL... Jan A.

...mně to představení udělalo takovou radostnou a euforickou tečku za prázdninami! Děkuju !!! Doteď doma citujeme představení !!!!! Inspirativní NE-U-VĚŘ-I-TEL-NĚ. Byli jste k nám tak vstřícní...fakt událost! (Teď jsem chtěla napsat, že to bylo lepší, než naše svatba, ale mizíkuju to :-)))))) fakt jsem vaše fanynka! Karolína P.

...skvělý, úžasný...zázrak, že jste to takhle zvládli !!! Blahopřeju. Gabriela S.

...pestré, živé, poučné, naprosto skvělé představení, blahopřeju a ať se daří i nadále! Jarka Č.

...díky, ať žijou PRUHY! Zasloužíte velký potlesk, který vás bude posouvat k dalším reprízám... Zdena T., Marcela L.

...tvé vyprávění o klášteře, vše i představení mě nadchlo ! Radka P. 

...ještě po měsíci musím na HRA-NIC-I stále myslet, pořád to ve mně doznívá, pojedeme tam asi znovu... Jiří L.

...musím se Vám svěřit s tím, že jsem zhlédl koncem srpna ve "Vašem" klášterním Dřevníku premiéru inscenace HRANICE. Byl jsem nadšen - již dlouho jsem neviděl tak skvělé divadelní (!) představení. S úžasem jsem sledoval gejzír nápadů, které se zdánlivou až neuvěřitelnou lehkostí převedly na prkna, která znamenají svět, více než tisíc let broumovských dějin. Opravdu krásné a v dnešní době připitomělých telenovel a bezduchých seriálových slátanin (pardon) něco jako ZJEVENÍ (ostatně - hrálo se v klášteře). Smekám před všemi, kteří se na představení podíleli. A protože to bylo v předvečer mých kulatých (bohužel již poměrně vysokých) narozenin, byl to nejkrásnější dárek k nim. Jsem rád, že se Vám podařilo logisticky zvládnout další představení, které si opět zcela určitě nenecháme ujít...

...HRA-NIC-e je skvělá!!!, nadčasová, chytrá a milá. Byli jsme nadšeni, i přátelé, které jsme tam pozvali. Už dlouho mne nic tak neoslovilo, nepobavilo a hlavně nenadchlo. Představení úplně připomíná hravost a lidovou moudrost věků a historie. Myslím, že byste měli vstoupit na jeviště ND!... Romana D. 

...pustil jsem si přenos v ČR Hradec Králové a vzpomínal...byl to krásný zážitek a stále to má úspěch, to mám radost a moc vám to přeji!...  Jiří L.

Část týmu HRA-NIC-e v královéhradeckém rozhlasu.
Sdílejte na