Prague Cello Quartet exceloval na předposledním koncertě festivalu Za poklady Broumovska

8. Broumovské diskuse na YouTube

Podívejte se na záznam hlavních panelů se zajímavými hosty

více info >

Za poklady Broumovska na YouTube

Poslechněte si záznam koncertu festivalových rezidentů

více info >

27. srpen 2018 - Bouřlivým a dlouhotrvajícím potleskem, který si vyžádal dva další přídavky, skončil devátý koncert prázdninového hudebního cyklu Za poklady Broumovska. Sobota 25. srpna patřila souboru Prague Cello Quartet, který oslnil publikum v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích.

Předposlední koncert 13. ročníku festivalu si na své konto připsal letos zatím nejvyšší návštěvnost, nejvyšší vybrané vstupné i nadšené reakce posluchačů. Do Martínkovického kostelíku, který doslova praskal ve svých kostelních švech, se vměstnalo 550 návštěvníků a kasičky s dobrovolným vstupným zaplnilo přes 40 tisíc korun.

Čtveřice mladých violoncellistů Prague Cello Quartet vystoupila s originálním repertoárem, který zahrnoval klasické skladby, písně z muzikálů Fantom Opery nebo Jesus Christ Superstar, filmové melodie i moderní hity od Coldplay, Queen, Eda Sheerana a Bobbyho McFerrina.

„Koncert formace Prague Cello Quartet byl milým vybočením z čistě klasické hudby do světa pop music, jazzu i rocku. Festivalové publikum se v rámci téměř dvou hodinové show pobavilo a na konci koncertu i zapojilo do produkce čtyř skvělých hráčů, kteří dokázali, že klasika může i bavit,“ zhodnotila sobotní podvečer v nabitém kostele v Martínkovicích ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

„Atmosféra koncertu byla úžasná, publikum bylo naprosto fantastické. Většinou když hrajeme v kostelích, tak lidé jsou umírnění, nejsou tak hluční, asi i proto, že mají respekt k tomuto prostoru. Ale dnes, asi i tím, že tu bylo tolik lidí, tak se publikum nebálo a bylo super, reagovalo celou dobu,“ uvedl po koncertě Petr Špaček z Prague Cello Quartet.

Foto: Barbora Hrdá

Sdílejte na