Rozhovor s Petrou Soukupovou, zakladatelkou Police Symphony Orchestra

Hřbitovní kostelík Panny Marie otevřený denně od 9:00 do 17:00


více info >

Prohlídky jsou opět OTEVŘENY pro veřejnost!

Otevřeno denně od 9:00 do 16:00.

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro MŠ, ZŠ i SŠ...

více info >

15. 6. 2020 - Koho napadlo uspořádat benefiční online koncert v broumovském klášteře?

Myslím, že to vyplynulo z diskuse organizačního jádra orchestru. Chtěli jsme najít cíl podpory, kdo to opravdu potřebuje, diskutovali jsme s partnery orchestru, koho jak pandemie zasáhla, a vymýšleli různé varianty, jak to celé pojmout. Vyplynuli z toho naši kamarádi, kteří přišli o možnost pracovat, APRB, která byla celou karanténu zcela pozastavena a ztráty měla opravdu vysoké, a pak už to plynulo... Broumovský klášter, orchestr, sbor, sólisté, krasobruslařka…  

Jak dlouho trvaly přípravy a co bylo nejvíce technicky náročné?

Přípravy trvaly 3-4 týdny. Je opravdu neuvěřitelné, že se to za tak krátký čas zvládlo, že se dalo dohromady kolem 200 lidí, aby se takhle náročný projekt utáhnul za tak krátký čas. Normálně na takto velké projekty máme alespoň půl roku. A co se týče technické náročnosti. Myslím, že jsme se nejvíce báli, zda opravdu půjdou propojit jednotlivá místa, která jsou od sebe opravdu vzdálená zvukem i obrazem v jeden moment, zda to půjde vymyslet tak, aby koncert šel živě. Zda ten projekt vůbec utáhneme finančně. Těch rizik bylo opravdu hodně, ale bereme to vždy spíš jako výzvu a učíme se. :)

Proběhly nějaké bezesné noci? :-)

Myslím, že jich bylo nespočet. :) Třeba David a Dominik, kluci, kteří vymýšleli dramaturgii a režii koncertu, by mohli asi nejvíce povídat…

Jaké byly ohlasy?

 Ohlasy stále přichází a jsou opravdu nádherné. Volají a píší nám lidé z celé České republiky, lidi z kulturního světa a většina píše, že koncert viděli už několikrát - to je opravdu to největší děkuju, které se nám mohlo stát. A k tomu se vybralo přes půl milionu korun - neuvěřitelné. Z čeho jsem ale opravdu nadšená, tak z pocitů a ohlasů všech těch lidí, kteří se na online benefici podíleli. Myslím, že nám to mění životy a nerozumím, co se během toho víkendu lidsky stalo a podařilo. Když vidíte, že je tam tolik lidí, kteří se mezi sebou neznají, a všichni jsou jako jeden. Všichni se na sebe usmívají a dýchají pro tu jednu věc, to je něco neuvěřitelného. To nadšení a vzájemný respekt. A je jedno, jestli někdo stojí za kamerou, nebo vydává jídlo druhým. Každý tam byl potřebný a všichni byli na jedné lodi. 

A co chystáte nyní? Odpočinek, nebo nová výzva? 

Teď bude odpočinek, myslím, že je to důležité, nadechnout se. Pandemie nám trochu zamávala s koncerty a nechceme to lámat přes koleno. Ale od srpna jsme tu v plné síle! :)  

Sdílejte na