Akce v klášteře

17 sobota
Sympozium ilustrace 2021

Sympozium ilustrace 2021

17. 4. / 9:00 - 12:00 / Mlsné medvědí příběhy (seriál)

Jeden je velký a druhý mrňousek. Nedvěd a Miška ale nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mají jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst. (Bionaut)

Vhodné pro děti od 4 let, délka pásma 40 minut. 
Sledujte online zdarma. V den konání akce zveřejníme link a heslo ke sledování. 

17. 4. / 10:00 / Komiksová dílna se Štěpánkou Jislovou

Jak se navrhují kreslené postavy? Komiksový autor je nejen režisérem a kameramanem, ale obstarává přece i výběr herců! Na workshopu se Štěpánkou se dozvíte, jak pracují s postavami animátoři Pixaru, že správné tvary jsou půlkou úspěchu a společně nakreslíte postavu, která řekne váš příběh na vás. Workshop sestává z teoretické části s názornými ukázkami, které ve svižném tempu střídají série menších praktických úkolů. Pod rukama účastníků vzniknou stavební prvky komiksu, se kterými můžou dál pracovat ve vlastní tvorbě. 

Vhodné pro děti od 12 let a dospělé. Workshop trvá 60 minut čistého času, poté bude otevřen prostor dotazům a diskuzi. 
Vstupné 50 Kč, jen pro 20 účastníků. Vstupenky
zde!
Co budete pořebovat – kreslící potřeby na které jste zvyklí, papíry a stáhnout a vytisknout (nakreslit si)
tuto šablonu.

Online workshop – odkaz na Zoom setkání vám bude odesláno před konáním akce. Doporučujeme stáhnout a vyzkoušet aplikaci Zoom předem (je zdarma). 

17. 4. / 14:00 - 19:00 / Karkulka a sedm trpaslíků   

Moderní české animované pohádky. Autoři z řad nastupující generace domácích animátorů se nezávisle na sobě rozhodli ve svých filmech věnovat dětem. Originální hravou formou a každý po svém zpracovali nebo rozvinuli klasická i nová pohádková témata. Často humorné a překvapivé zvraty v příbězích mladých tvůrců ale vždy vyústí v univerzální pohádkové poselství, kde se pýcha a hamižnost nevyplatí, zato s trochou odvahy a štěstí i ten nejmenší hrdina najde cestu z nesnáze. Ať už jeho cesta vede temným lesem, bažinou nebo sněhem. Trailer zde. (Anifilm Distribution)

Vhodné pro děti od 4 let, délka pásma 56 minut. 
Sledujte online zdarma. V den konání akce zveřejníme link a heslo ke sledování.
 

Zpět na kalendář akcí