Akce v klášteře

18 neděle
Sympozium ilustrace 2021

Sympozium ilustrace 2021

Program pro veřejnost:

18. 4. / 9:00 - 12:00 / Mlsné medvědí příběhy (seriál)

Jeden je velký a druhý mrňousek. Nedvěd a Miška ale nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mají jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst. (Bionaut).

Vhodné pro děti od 4 let, délka pásma 40 minut. 
Sledujte online zdarma. V den konání akce zveřejníme link a heslo ke sledování. 

 18. 4. / 10:00 / Akvarel v zahradě s Veronikou Vlkovou 

Workshop je určený převážně začátečníkům, kteří mají s technikou akvarelu malé zkušenosti a kteří mají touhu objevovat a zkoumat. Díky schopnosti akvarelu rozpouštět se a rozpíjet, se vydáme na dobrodružnou cestu intuice a experimentu, kde se pokusíme oprostit se od svých očekávání, představ a běžně používaných forem. Necháme se inspirovat klášterní zahradou v Broumově. Workshop proběhne v souladu s aktuálními vládními opatřeními, účastníkům předem ještě potvrdíme jeho konání. V tuto chvíli plánujeme ho pořádat na individuální bázi, kdy budou účastníci rozmístěni po zahradě v dostatečných rozestupech a lektorka mezi nimi bude chodit. 

Vstupné 50 Kč, jen pro 10 účastníků. Vstupenky zde!
Workshop se uskuteční v klášterní zahradě v Broumově – sraz u Galerie Dům.
S sebou – dobré oblečení, pomůcky na kreslení budou k dispozici.

18. 4. / 15:00 / Podcast z kláštera: Marek Kulhavý

Rozhovor s ilustrátorem Markem Kulhavým přímo z dění na sympoziu. 

Online zde na webu.

 18. 4. / 17:00 / V kůži nakladatele: beseda s Joachimem Dvořákem 

Kolik stojí kniha, aby se z ní stal bestseller? A kteří ilustrátoři v Čechách jsou na roztrhání? Joachim Dvořák je majitelem nakladatelství Labyrint a vydavatel dětského časopisu Raketa. V živé diskuzi si budeme povídat o tom, jak vnímá současnou situaci na knižním trhu, ale také o tom, jaké vlastnosti a schopnosti u ilustrátorů oceňuje a co je pro něj jako pro nakladatele důležité. 

Sledujte online zdarma na FB Sympozia ilustrace

Zpět na kalendář akcí