Akce v klášteře

02 čtvrtek
ODLOŽENO! - Vernisáž výstavy Venduly Chalánkové / KNIHOVNA
Broumovský klášter

ODLOŽENO! - Vernisáž výstavy Venduly Chalánkové / KNIHOVNA

ODLOŽENO! - Čtvrtek 2. dubna 2020 / 17 hodin
Kurátor výstavy: Radek Wohlmuth
Klášter Broumov / Dětská galerie Lapidárium
Termín výstavy: 3. 4.–25. 6. 2020

Veřejná vernisáž výstavy je určená nejen dospělým milovníkům umění, ale především tvořivým dětem. Čeká nás komentovaná prohlídka s autorkou a kurátorem výstavy a také doprovodný program pro děti. 

Výstava originální vypravěčky vizuálních příběhů Venduly Chalánkové „KNIHOVNA“ vytváří prostor plný dobrodružství, emocí i experimentů. V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev - návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti. 

"Knihovny mám ráda, cítím se v nich totiž moc dobře. Knihoven jsem navštěvovala hodně - od malé troubecké, přes přerovskou, kde už mi byli schopní objednat jakoukoli knihu až po Moravskou zemskou, kterou jsem hojně navštěvovala po dobu studií. Tedy až do požáru bytu, kde mi shořely i zapůjčené knihy. Musela jsem tehdy obstarat potvrzení od hasičů a návštěvy knihovny tím skončily. Ovšem jednu ohořelou bez obálky ještě schovávám. Je to Ruská krasavice Viktrora Jerofejeva, kterou jsem si stejně chtěla nechat," říká Vendula Chalánková.
​Více o tvorbě autorky: www.vendulachalankova.cz

Po dobu trvání výstavy se můžete těšit na autorské workshopy a doprovodné programy pro veřejnost i pro školy. 


 

 

Zpět na kalendář akcí