Akce v klášteře

10 čtvrtek
Toy_Box: Musíme se pokusit
Broumovský klášter

Toy_Box: Musíme se pokusit

Termín výstavy: 11. 9. – 6. 12. 2020​ 
Klášter Broumov / Dětská galerie Lapidárium  

Svou nejnovější výstavu zaměřila Toy_Box na problematiku biodiverzity, tedy biologické rozmanitosti, kterou kvůli bezohledným zásahům člověka a jeho poživačnému způsobu života mnoho míst na světě i v našem bezprostředním okolí nenávratně ztrácí. Projekt, jenž otevřeně apeluje na změnu chování ve prospěch přírody a udržitelného rozvoje je ukotven přímo do východních Čech, kde se výstava koná, a je spouštěcím mechanismem širší kampaně. Kombinuje nejnovější i starší práce, především kresby a závěsné obrazy, které TOY_BOX skládá do vrstevnaté instalační situace. Forma jejích prací je příznačně nesymbolická - dokumentární, místy až naturalistická, aby posílila nepřikrášleně přímočarou výpověď.

"Výstava bude mít podobu Komiksu v Broumově, půjde o interaktivní městskou hru - velkoplošný komiksový streetart, kdy se mění stěny domů ve stránky příběhu a čtenáři ho čtou tak, že přecházejí mezi jednotlivými místy." Toy_Box  

Toy_Box vystudovala scénografii na DAMU v Praze. Její tvorba má kořeny v techno a anarchistické scéně. Věnuje se ilustraci a komiksům, streetartu i volné umělecké tvorbě především se sociální tématikou.

Pořadatel: Maiwaldova akademie – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.   

 

 

Zpět na kalendář akcí